<img height="1" width="1" style="display:none;" alt="" src="https://px.ads.linkedin.com/collect/?pid=1164826&amp;fmt=gif">
Terug

Duik in de wereld van onze diensten.

Van ISS in Australië tot Waternet in Amsterdam: hoe Eva impact maakt als facilitair interimmer

Terug naar blog overzicht

Eva Rijnders, Interimmer bij HEYDAY Interim: “Het mooie aan interimwerk is dat je de lessen uit de ene opdracht meeneemt naar de volgende. Daarnaast kun je altijd sparren met andere interimmers. Er is zóveel ervaring beschikbaar. Vrijwel elke vraag is al eens eerder gesteld. Juist die ervaring en achterban zorgt ervoor dat je echt het verschil kunt maken bij onze opdrachtgevers."

Eva Rijnders werkt als interim professional bij HEYDAY Interim en bewandelde een bijzondere route: van een stage in Australië en een master in organisatiewetenschappen tot strategisch huisvestingsadvies bij Waternet. In dit interview deelt ze haar ervaringen, drijfveren en waarom het interim-vak haar zo goed past.

 

Wereldwijs én praktijkgericht

Eva studeerde Facility Management aan de Hogeschool Rotterdam en deed internationale ervaring op in Australië tijdens haar derde jaar: “Ik liep stage bij ISS Facility Services in Sydney. Best spannend, maar ontzettend leerzaam en leuk. Ik liep mee met de facilitair manager op het account van Huawei en deed een eigen onderzoek door middel van interviews. Ook leerde ik veel over het leven en de cultuur daar.”

 

De reden waarom Eva voor een facilitaire opleiding koos, kwam omdat een kennis hierover vertelde: “Binnen dit vakgebied ontzorg je anderen doordat je veel regelt en organiseert, maar ook omdat je telkens schakelt en verbindingen legt. Dat sprak me erg aan!” Ook het type mens sprak haar aan. “Met leuke mensen om je heen is het extra motiverend om met dit vakgebied aan de slag te gaan.”

 

Van Azië terug naar FM

“Ik was vrij jong klaar met de FM-opleiding en besloot daarna Organisatiewetenschappen te gaan studeren in Tilburg,” vertelt ze. “Mijn afstudeerperiode combineerde ik met werk bij een klein consultancybureau gericht op business- en IT-consultancy. Zo kon ik praktijk en theorie met elkaar combineren. Dit was een gouden combinatie die resulteerde in een mooi eindcijfer. Vervolgens ben ik fulltime aan de slag gegaan als business analist, waarbij ik uiteenlopende projecten heb ondersteund bij opdrachtgevers in het sociale domein.”

 

Na een jaar werken in deze rol begon het toch weer te kriebelen en ging Eva wederom op reis: dit keer drie maanden backpacken door Azië. Net daarvoor verhuisde ze van Rotterdam naar Amsterdam en kwam haar focus weer op het facilitaire vakgebied te liggen. “Ik wilde graag een functie die goed bij mijn facilitaire opleiding paste.”

 

De kracht van het interimwerk

Via oud-studiegenoten kwam Eva in contact met HEYDAY Interim. “Tijdens de opleiding hoorde ik veel over HEYDAY als organisatie. Toen ik serieus aan de slag wilde, had ik al snel een lijntje gelegd doordat oud-studiegenoten hier ook aan het werk zijn. Ik werd gekoppeld aan een recruiter en kon meteen aan de slag.”

 

Eva heeft een bewuste keuze gemaakt voor de functie van interim professional: “Als interimmer krijg je een uniek inkijkje in uiteenlopende facilitaire rollen en organisaties. Je ziet hoe het er bij verschillende bedrijven aan toe gaat, van strategie tot uitvoering. Dat maakt het werk leerzaam en afwisselend,” vertelt Eva. Wat het daarnaast zo waardevol maakt, is het contact met andere interimmers. “Iedereen is sociaal, flexibel en pakt dingen snel op. We vinden allemaal razendsnel onze weg in een nieuwe omgeving. Het valt me op hoe snel je jezelf als interimmer comfortabel voelt, ook al is de context telkens anders. Dat geeft een enorme boost aan je professionele ontwikkeling.”

 

Twee opdrachten, twee werelden

Eva’s eerste interim-opdracht was bij Alliander in Amsterdam, een opdrachtgever van HEYDAY Integrated. “Het ging om een opdracht van drie maanden als facilitair coördinator, omdat ze op dat moment capaciteit tekort kwamen.” Daarna volgde een opdracht bij Waternet, waar Eva startte in de functie van facilitair specialist gebouwbeer richting de operatie. “Mijn functie bestond onder andere uit het begeleiden van leveranciers, meldingen oppakken en onderhoudsprojecten.” Inmiddels werkt ze vanuit een nieuwe rol bij Waternet aan het strategisch programmaplan huisvesting. “Ik schakel met afdelingshoofden, schrijf directievoorstellen en breng structuur aan in complexe plannen. Met als doel om de huisvesting van Waternet toekomstbestendig maken.”

 

Eva ervaart duidelijke verschillen tussen deze opdrachten. “Bij Alliander werkte ik zelfstandig en stuurde ik een team aan. Nu werk ik in een groot team met veel senioren en enkele zzp'ers die veel ervaring met zich meebrengen. Elk thema binnen FM komt langs: van schoonmaak tot bedrijfskleding. Je leert over elk facilitair thema in de praktijk en werkt écht als één team.”

 

Met lef proactief

Wat is een belangrijke eigenschap van Eva? “Mijn proactiviteit,” zegt Eva zonder twijfel. “Ik wil mensen helpen voordat ze erom vragen. Ik signaleer dingen en pak ze op.” Daarnaast blinkt ze uit in structuur aanbrengen. “Ik hou ervan om orde te scheppen in complexe informatie en dat te vertalen naar een helder plan.” Haar strategisch en analytisch denkvermogen komt daarbij goed van pas: “Ik leg verbindingen tussen mensen, processen en ideeën. Dat helpt enorm als je bij verschillende organisaties werkt.”

 

Het mooiste compliment dat ze kreeg? “Dat ik lef heb en geen uitdaging uit de weg ga. Ik beweeg me doelgericht, zelfs in complexe situaties. Dat vertrouwen krijgen van een opdrachtgever voelt goed.”

 

Wat je leert, neem je mee

“Het mooie aan interimmen is dat je lessen uit de ene opdracht meeneemt naar de volgende,” zegt Eva. “Binnen HEYDAY Interim kun je altijd sparren met andere interimmers. Er is zóveel ervaring beschikbaar. Elke vraag is wel eens eerder gesteld. En die achterban maakt dat je echt het verschil kunt maken bij onze opdrachtgevers.”

 

Benieuwd wat facilitair interimmers voor jouw organisatie kunnen betekenen? Of overweeg je zelf een stap als interimmer? Neem contact op met HEYDAY Interim. Samen brengen we jouw organisatie of carrière in beweging.

 

Vraag nu vrijblijvend een adviesgesprek aan

Eva Rijnders klein 2
Picture of Jinni Christiaanse

16-07-2025

Labelmarketeer voor HEYDAY Interim en Consultancy